Liitu uudiskirjaga

"Taevavärav"

Kaelakee 'Taevavärav'

 

Kaelakee "Taevavärav": poolvääriskivi ametüst ja hõbe (925)

 

Kaheksakand ehk viru värav ehk muhu mänd jne. Heal lapsel mitu nime. Minule on kaheksakand tuttav eelkõige vanaema kootud sokkidelt ja kampsunitelt. Kuidagi mõnus ja soe ja eestlaslik. Kuid oma üllatuseks sain teada, et seda sümbolit kasutasid juba sumerid. See on iidne kaitsesümbol, mis kaitseb meid kurja eest ning toob õnne. Kaheksakand sümboliseerib veel päikest, allikat, põhjanaela, koidu- ehk õnnetähte, nelja ilmakaart ja kindlasti on tal veel palju tõlgendusi. Eks igaüks leiab sellest sümbolist endale just selle, mida tal parajasti vaja aga peab ütlema, et tegemist on väga suure väega sümboliga. Kaheksakanda on veel nimetatud kaheksatipuliseks täheks. Number kaheksa pikalipanduna on lõpmatuse märk – igavikulisus, lõpmatus. Hiinas tähistabki number kaheksa universumi terviklikkust ja kõikehõlmavust. Minu jaoks on kaheksakand justkui värav – Taevavärav, läbi mille minnes saame lennata kõrgemale ja näha elu laiemas plaanis.

Üheltpoolt on tegemist suhteliselt lihtsa kuid teiseltpoolt ka väga väeka kaelakeega. Seal on päris mitu sümbolit, millel juba eraldivõetuna on võimas energia. Keskel on ring – ametüsti-ring. Ring on püha sümbol, mis tähistab igavikulisust, tingimusteta ja piiritut armastust. Ringi ümber on kaks ristuvat silma, mis kokku moodustavad kõikenägeva kaitse-silma. Silma-kuju ehk vesica piscis on sümbol, läbi mille loodi Valgus siia ilma. See on kõige alguse sümbol, mis tekib siis kui nais- ja meesaspekt ühinevad. Ümber kaheksakanna lendab neli kotkast. Kotkas on lind, kes suudab lennata kõrgemale kui ükski teine lind ja seepärast on teda peetud jumala sõnumitoojaks. Ja nagu kõige keskel on ring, siis on ka ripats ümbritsetud ringiga – jumalik igavikulisus, ilma alguse ja lõputa.

 

Ametüst

Ametüst on transformatsiooni, vaimse kaitse ja puhastuse kivi. Seda kasutatakse halbadest harjumustest vabanemisel kuna tal on puhastav mõju ning ta aitab leida tasakaalu ning mõõdukust. Ametüst on abiks näiteks alkoholismist vabanemisel, samuti suitsetamisest, narkootikumidest, liigsöömisest jne vabanemisel. Samuti toetab ametüst reisimist ning tänu sellele on hea hoida teda autos, kus ta aitab jõuda reisijal ohutult sihtkohta. Ametüst kõrvaldab hirmud muutuste ees ja aitab suhtuda tulevikku rahulikult. Eriti kasulik on ametüst lastele, kes oma negatiivseid emotsioone viha-ja raevupursetena väljendavad, sest ametüstil on rahustav ning tasakaalustav toime. Samuti leevendab ta kurbust ja leina ning aitab leppida kaotusega.
Kuna ametüst on tugeva puhastava toimega, siis kasutatakse teda geopaatilise stressi (nt. veesooned, elektriliinid jne.) ja negatiivsete keskkonnaenergiate blokeerimiseks.
Ametüst leevendab valu, peavalusid, vähendab turseid ja vigastusi. Ta tervendab kopse, hingamisteid, nahka ning seedekulglat.

 

 

Varasemaid töid saab näha aadressil www.myhandmadejewellery.com/est.html