Liitu uudiskirjaga

"Taevaste Poole"

kaelakee 'Taevaste Poole'

 

Kaelakee "Taevaste Poole": ametüst ja hõbe (925) 

 

Tuli, vesi, õhk, maa – need elemendid on meie elu aluseks. Ilma nendeta, poleks elu siin Maa peal. Seepärast on oluline, et kõik need neli elementi oleks meie elus esindatud ning et nad oleksid tasakaalus. See loob ka tasakaalu meis endis ning saame kindlalt oma teekonnal edasi liikuda. Nad justkui loovad meile kindla aluse, millelt saame liikuda taevaste poole.

Sellel kaelakeel on need neli elementi kujundatud sümbolitena ümber kaheksakanna. Koos nad toetavad kaheksakanna väge.

 

Kaheksakand

Kaheksakand ehk viru värav ehk muhu mänd jne. Heal lapsel mitu nime. Minule on kaheksakand tuttav eelkõige vanaema kootud sokkidelt ja kampsunitelt. Kuidagi mõnus ja soe ja eestlaslik. Kuid oma üllatuseks sain teada, et seda sümbolit kasutasid juba sumerid. See on iidne kaitsesümbol, mis kaitseb meid kurja eest ning toob õnne. Kaheksakand sümboliseerib veel päikest, allikat, põhjanaela, koidu- ehk õnnetähte, nelja ilmakaart ja kindlasti on tal veel palju tõlgendusi. Eks igaüks leiab sellest sümbolist endale just selle, mida tal parajasti vaja aga peab ütlema, et tegemist on väga suure väega sümboliga. Kaheksakanda on veel nimetatud kaheksatipuliseks täheks. Number kaheksa pikalipanduna on lõpmatuse märk – igavikulisus, lõpmatus. Hiinas tähistabki number kaheksa universumi terviklikkust ja kõikehõlmavust. Minu jaoks on kaheksakand justkui värav – taevavärav, läbi mille minnes saame lennata kõrgemale ja näha elu laiemas plaanis.

 

Ametüst

Ametüst on transformatsiooni, vaimse kaitse ja puhastuse kivi. Seda kasutatakse halbadest harjumustest vabanemisel kuna tal on puhastav mõju ning ta aitab leida tasakaalu ning mõõdukust. Ametüst on abiks näiteks alkoholismist vabanemisel, samuti suitsetamisest, narkootikumidest, liigsöömisest jne vabanemisel. Samuti toetab ametüst reisimist ning tänu sellele on hea hoida teda autos, kus ta aitab jõuda reisijal ohutult sihtkohta. Ametüst kõrvaldab hirmud muutuste ees ja aitab suhtuda tulevikku rahulikult. Eriti kasulik on ametüst lastele, kes oma negatiivseid emotsioone viha-ja raevupursetena väljendavad, sest ametüstil on rahustav ning tasakaalustav toime. Samuti leevendab ta kurbust ja leina ning aitab leppida kaotusega.
Kuna ametüst on tugeva puhastava toimega, siis kasutatakse teda geopaatilise stressi (nt. veesooned, elektriliinid jne.) ja negatiivsete keskkonnaenergiate blokeerimiseks.
Ametüst leevendab valu, peavalusid, vähendab turseid ja vigastusi. Ta tervendab kopse, hingamisteid, nahka ning seedekulglat.

 

Varasemaid töid saab näha aadressil www.myhandmadejewellery.com/est.html