Liitu uudiskirjaga

"Kaheksakand"

Sõrmus 'Kaheksakand' - ametüst ja hõbe (925)

 

Sõrmus "Kaheksakand" - ametüst ja hõbe (925)

 

Kaheksakand ehk viru värav ehk muhu mänd jne. Heal lapsel mitu nime. Minule on kaheksakand tuttav eelkõige vanaema kootud sokkidelt ja kampsunitelt. Kuidagi mõnus ja soe ja eestlaslik. Kuid oma üllatuseks sain teada, et seda sümbolit kasutasid juba sumerid. See on iidne kaitsesümbol, mis kaitseb meid kurja eest ning toob õnne. Kaheksakand sümboliseerib veel päikest, allikat, põhjanaela, koidu- ehk õnnetähte, nelja ilmakaart ja kindlasti on tal veel palju tõlgendusi. Eks igaüks leiab sellest sümbolist endale just selle, mida tal parajasti vaja aga peab ütlema, et tegemist on väga suure väega sümboliga. Kaheksakanda on veel nimetatud kaheksatipuliseks täheks. Number kaheksa pikalipanduna on lõpmatuse märk – igavikulisus, lõpmatus. Hiinas tähistabki number kaheksa universumi terviklikkust ja kõikehõlmavust. Minu jaoks on kaheksakand justkui värav – taevavärav, läbi mille minnes saame lennata kõrgemale ja näha elu laiemas plaanis.

 

Ametüst

Ametüst on transformatsiooni, vaimse kaitse ja puhastuse kivi. Seda kasutatakse halbadest harjumustest vabanemisel kuna tal on puhastav mõju ning ta aitab leida tasakaalu ning mõõdukust. Ametüst on abiks näiteks alkoholismist vabanemisel, samuti suitsetamisest, narkootikumidest, liigsöömisest jne vabanemisel. Samuti toetab ametüst reisimist ning tänu sellele on hea hoida teda autos, kus ta aitab jõuda reisijal ohutult sihtkohta. Ametüst kõrvaldab hirmud muutuste ees ja aitab suhtuda tulevikku rahulikult. Eriti kasulik on ametüst lastele, kes oma negatiivseid emotsioone viha-ja raevupursetena väljendavad, sest ametüstil on rahustav ning tasakaalustav toime. Samuti leevendab ta kurbust ja leina ning aitab leppida kaotusega.
Kuna ametüst on tugeva puhastava toimega, siis kasutatakse teda geopaatilise stressi (nt. veesooned, elektriliinid jne.) ja negatiivsete keskkonnaenergiate blokeerimiseks.
Ametüst leevendab valu, peavalusid, vähendab turseid ja vigastusi. Ta tervendab kopse, hingamisteid, nahka ning seedekulglat.

 

Hõbe

Hõbe kannab endas Jumalanna energiat. Teda iseloomustavad märksõnad on veel – Kuu, öö, saladuslikkus, müstika, naiselikkus. On öeldud, et hõbe on hinge peegliks. Ta võimaldab minna sügavale endasse ning avastada enda sügavaimaid aardeid. Ta juhib väga hästi energiat ning tänu sellele sobib ta väga hästi enamuse poolvääriskividega.
Hõbedal on väga tugevad antibakteriaalsed omadused ning seetõttu on ta suureks abiliseks immuunsüsteemile, et võidelda viiruste ja põletike vastu. Hõbe aitab ka organismil vabaneda liigsest kuumusest. Ta on suureks abiks neile naistele, kel on hormonaalsed häired.

 

 

Varasemaid töid saab näha aadressil www.myhandmadejewellery.com/est.html