Liitu uudiskirjaga

 

28 mail 2009 toimus Hiina Suursaatkonnas, Ottawas (Kanadas) moe-ja juveelinäitus, millest kirjuati ka Kanada eestlaste ajalehes "Eesti Elu". Selle artikli internetiversiooniga saate tutvuda SIIN

 

Tähelepanuväärne moe- ja juveelinäitus Ottawas
Kohalikud uudised 05 Jun 2009 EEpaberväljaanne
 

Trüki Trüki   E-post E-post        

Neljapäeval, 28. mail toimus Ottawas fantastiline moe- ja juveelinäitus Hiina Suursaatkonna saalis, millest võttis osa üle 250 inimese, kelle hulgas olid enam kui 50 riigi suursaadikud, diplomaadid ja nende abikaasad. 
pics/2009/06/24050_1_t.jpg
Fotol (vas.): juveelikunstnik Ene Lumi, Eesti Vabariigi ajutise asjuri Rasmus Lumi abikaasa, proua Gu Langlin, Hiina suursaadiku abikaasa, moedisainer Richard Robinson ja Ülle Baum, Eesti Suursaatkonna Ottawas kultuurireferent ja Canadian Federation of University Women/Ottawa Diplomatic Hospitality Group president.
Foto: Mark Fernando

Üritus oli korraldatud Canadian Federation of University Women / Ottawa Diplomatic Hospitality Group poolt koostöös Hiina suursaadiku abikaasa proua Gu Langlin’i ning Hiina Suursaatkonnaga.

Diplomatic Hospitality Group’i president ja Eesti Suursaatkonna kultuurireferent Ülle Baum, kes oli selle suurürituse idee kandja ja vastutas ka korraldamise eest, pälvis hiljem hulgaliselt tänusõnu oma töö eest.

Osalejatel oli võimalus nautida juveelikunstnik Ene Lumi, Eesti Suursaatkonna ajutise asjuri Rasmus Lumi abikaasa, imeilusat kollektsiooni, aga samuti ka haruldast Hiina traditsiooniliste kostüümide moenäitust ja sellele järgnenud Kanada ühe kuulsama disaineri Richard Robinsoni tunniajalist suursugust show’d. 

Sellel tähelepanuväärsel üritusel sulasid toredasti ühtseks rahvusvaheliseks tervikuks vägagi erinevad komponendid – moekunst Hiinast ja Kanadast ning juveelikunst Eestist, mis aitas luua ajaloolise sõprussideme.
pics/2009/06/24050_2_t.jpg
Pr. Ene Lumi sõbratarid Tuuli Kivvistik (vas.) ja Kerli Kundla reisisid Eestist Kanadasse, et kaasa elada sellele erilisele sündmusele.
Foto: Ülle Baum
pics/2009/06/24050_3_t.jpg
Osalenute pilku püüdsid ka hiinlannade elegantsed rahvuslikud rõivad.
Foto: Ülle Baum