Liitu uudiskirjaga

"Kristall-Lill"

Ehtekomplekt 'Kristall-Lill' - ametüst ja hõbe (925)

Ehtekomplekt "Kristall-Lill" - ametüst-stalaktiidi lõik, ametüst ja hõbe (925)

 

Stalaktiit saab alguse tilgast veest (tihtipeale vihmaveest), mis on leidnud oma tee karstikoopasse. Karstikoobas on maa-alune koobas, mis on tekkinud kergesti lahutuvate kivimite lahustumise tagajärjel. Koopa laest tilkuvast veest väljaladestunud lubisooladest tekibki stalaktiit, tilk-tilga haaval. Keskmiselt kasvab stalaktiit 0.13mm aastas. Kel huvi on, leiab ingliskeelset infot stalaktiidi tekkimise kohta järgnevatelt lehekülgedelt.: 

en.wikipedia.org/wiki/Stalactite

www.showcaves.com/english/explain/Speleothem/Stalactite.html

 

Ametüst

Ametüst on transformatsiooni, vaimse kaitse ja puhastuse kivi. Seda kasutatakse halbadest harjumustest vabanemisel kuna tal on puhastav mõju ning ta aitab leida tasakaalu ning mõõdukust. Ametüst on abiks näiteks alkoholismist vabanemisel, samuti suitsetamisest, narkootikumidest, liigsöömisest jne vabanemisel. Samuti toetab ametüst reisimist ning tänu sellele on hea hoida teda autos, kus ta aitab jõuda reisijal ohutult sihtkohta. Ametüst kõrvaldab hirmud muutuste ees ja aitab suhtuda tulevikku rahulikult. Eriti kasulik on ametüst lastele, kes oma negatiivseid emotsioone viha-ja raevupursetena väljendavad, sest ametüstil on rahustav ning tasakaalustav toime. Samuti leevendab ta kurbust ja leina ning aitab leppida kaotusega.
Kuna ametüst on tugeva puhastava toimega, siis kasutatakse teda geopaatilise stressi (nt. veesooned, elektriliinid jne.) ja negatiivsete keskkonnaenergiate blokeerimiseks.
Ametüst leevendab valu, peavalusid, vähendab turseid ja vigastusi. Ta tervendab kopse, hingamisteid, nahka ning seedekulglat.