Liitu uudiskirjaga

"Metshaldjas"

Kaelakee 'Metshaldjas'

Kaelakee "Metshaldjas": kaltsedon, peridoot, mageveepärlid ja hõbe (925)

Jalutades metsas meeldib mulle mõelda, et mets on täis haldjaid, kel igaühel on oma ülesanne ning üheskoos nad seisavad selle eest, et kõik oleks metsas korras. Öö saabudes toimuvad aga haldjate peod, mida inimsilm näha ei tohi…

www.youtube.com/watch

 

Kaltsedon

Kaltsedon on oma nime saanud vana Kreeka linna Chalcedon’i järgi. Siis arvati, et kui juua kaltsedonist tehtud ja hõbedaga ääristatud karikast, siis hoidis see ära mürgitamised. See kristall pidi ka kaitsma õnnetuste eest ja kindlustama ohutuse. 
Kaltsedon on kristall, mis suurendab eneseusaldust, heatahtlikkust ja suuremeelsust. Teda on kasutatud ka negatiivsete mõtete ja emotsioonide hajutajana, sest ta muundab melanhoolia rõõmuks ja kaose harmooniaks.
Kaltsedon leevendab kõiki probleeme kaela- ja turjapiirkonnas. Ta aitab pidurdada veritsusi ja kiirendab haavade paranemist. Kaltsedon on eriti hea kivi üleminekueas naistele, kel on menopausist tingitud raskused. Veel on kaltsedonist abi silmadel, sapipõiel, luudel, põrnal ja vereringel.

Kaltsedoni võib leida väga erinevates värvides ja värvitoonides. Erinevad värvid lisavad kristallile erinevaid omadusi. Näiteks rohelise tooniga kristall aitab kandjal suhtuda teistesse armastavalt ja hoolivalt ning seeläbi tõmbab enda poole armastavaid suhteid.

 

Peridoot

Muistsetel aegadel oli peridoot päikese sümboliks ja Kreekas usuti, et peridoot annab oma kandjale kuningliku energia. 
Peridoodil on tugevad puhastavad omadused. Ta vabastab ning neutaliseerib mürke kõigil tasanditel, puhastades peenkeha, füüsilist keha ning vaimu. Ta aitab aktiveerida ning harmoniseerida südame- ning päikesepõimikutšakrat, luues Armastuse ning Tahte ühenduse. Peridoot aitab leida töötegemiseks vajaliku energia, olgu selleks siis laste kasvatamine, äri alustamine või aia eest hoolitsemine. Peridoot aitab vabastada “vana pagasit”, ta aitab tunnistada tehtud vigasid ning edasi liikuda. Kui peridooti kasutada kaelakees, siis kaitseb ta negatiivsete emotsioonide eest. 
Peridoot on kasulik nahale, südamele, kopsudele, sapipõiele ning ta tugevdab silmi.

 

Pärlid

Pärlitest ehted on olnud hinnatud läbi aegade. Pärlitest on tehtud enamus pruutide ehetest kuna nad sümboliseerivad truudust, süütust ja puhtust. Kuna pärl kasvab elusorganismi sees ning ta sünnib läbi suurte kannatuste, siis arvatakse, et ta suudab mõista suurt kurbust ja valu. Pärl sümboliseerib hinge küpsemist, tarkust ja valgustumist. Ümmargune pärl on abiks keskendumisel ning ta aitab saavutada ühtsust oma tunnetega. Pärlid on ka naiselikkuse ja aususe sümboliks, nad aitavad tunda end väärikana.
Valged pärlid sümboliseerivad süütust ja usku