Liitu uudiskirjaga

"Kõrb"

Kaelakee 'Kõrb' - piltjaspis ja hõbe (925)

Kaelakee "Kõrb" - piltjaspis ja hõbe (925)

 

2009 aasta juunis oli mul võimalus reisida mööda Põhja-Ameerikat ning sõita ka läbi paljude kõrbede. Pean ütlema, et kõrbes olemine jättis mulle sügava mulje. Pealtnäha pole kõrbes midagi muud peale tohutu kuumuse ja lõputute liivaväljade. Raske on ette kujutada elu kõrbes, kuid tegelikkuses on ka seal elu - kasvavad taimed, elavad loomad ning ka inimesed. Sellistes rasketes tingimustes kasvavad erakordselt tugevad hinged. Seal olles ei suuda imetlemata jätta nende elutahet ning visadust. Ning ka kõrb ise pakub nii silmailu kui ka hingerahu.

 

Pilt-jaspis


Pilt-jaspis on väga tugevalt seotud Maaga ning ta aitab inimesel leida taas kontakti loodusega. Ta õpetab meid austama Maad ning temaga ka vastutustundlikult ümber käima. Pilt-jaspise abil on võimalik energeetiliselt kontakteeruda vanaaegsete pühade paikadega, et nendest taaskord jõudu ja teadmisi ammutada. Usutakse, et pilt-jaspisel olevatelt piltidelt on võimalik ennustada tulevikku ning näha minevikku.
Kuna pilt-jaspisel on tugevalt maandavad omadused, siis aitab ta mõista, kes me oleme, kust me tuleme ja kuhu me läheme. Ta tõstab pinnale meis peidetud hirmud, viha ja süütunded ning näitab, et tegemist on kõigest meie enda arenguks vajalike õppetundidega.
Pilt-jaspis tugevdab luustikku ja immuunsüsteemi ning puhastab neere. Samuti aitab ta kehast mürke väljutada ning vabaneda suitsetamisest.