Liitu uudiskirjaga

"Taevavärav"

kaelakee 'Taevavärav' - lapis lazuli ja vask

Kaelakee "Taevavärav" - lapis lazuli ja vask

 

Olgu sul Kotka tiibade tugevus
Usk ja Julgus
Et lennata uutesse kõrgustesse
Ja Universumi tarkus
Mis kannab sind sinna

 

Kaelakee, mida vaatate, on valmistatud kahel eesmärgil – ühelt poolt on ta justkui kaitsev kilp, mis hoiab teid kõige negatiivse ja mittevajaliku eest. Teiselt poolt aga aitab ta meeles pidada, et maailm, milles elame, ei piirdu ainult silmaga nähtavaga. Vaadates maailma justkui kotka silmadega, näeme kaugemale oma igapäevastest probleemidest ja muredest.

 

Selles kaelakees kasutasin alljärgnevaid sümboleid:

Kaheksakanda hoiti suures aus juba meie esivanemate poolt. Kuid seda sümbolit kasutasid juba sumerid. Tegemist on sümboliga, mis annab meile kaitse ning toob õnne. Kaheksakand kannab endas palju tähendusi: päike, allikas, põhjanael, koidu- ehk õnnetäht, neli ilmakaart jne. Minu jaoks on kaheksakand justkui värav – Taevavärav, läbi mille minnes saame lennata kõrgemale ja näha elu laiemas plaanis.

Ring on püha sümbol, mis tähistab jumalikku igavikulisust, tingimusteta ja piiritut armastust.

Kaks ristuvat silma (ümber kivi), mis kokku moodustavad kõikenägeva kaitse-silma. Silma-kuju ehk vesica piscis on sümbol, läbi mille loodi Valgus siia ilma. See on kõige alguse sümbol, mis tekib nais- ja meespoole ühinemisel.

Neli kotkast lendavad ümber kaheksakanna. Kotkas on lind, kes suudab lennata kõrgemale kui ükski teine lind ja seepärast on teda peetud jumala sõnumitoojaks. Ta kannab endas julgust, tarkust ja osavust. Temas on nii Maa kui Taeva tarkus – Maa on tema keha toitjaks ning Taevas hinge toitjaks.


Lapis lazuli

Lapis lazuli on kuninglikkuse ja vaimsuse kivi. Ta aitab välja tuua meis igaühes peituva kuninga või kuninganna. Lapis lazuli aitab kaasa ka vaimsele arengule, ta vabastab meele vanadest mõttemallidest, hirmudest ja pingetest, luues parema ühenduse tunnete ja mõtete vahele. Lapis lazuli annab jõu unistuste täitumiseks. Samuti aitab ta tuua meelerahu, ausust, õiglust ja kaastunnet. Lapis lazuli on kristall, mis toob tõe esile ning aitab vastu võtta seda, mida see tõde õpetab.

Lapis lazuli aitab allasurutud vihast põhjustatud kurguvaevuste puhul, alandab palavikku ja vaigistab krampe ning valu. Ta vähendab turseid ja nahalööbeid ning on hea vererõhu alandaja.


Vask

Vask on juskui sild Maa ja Taeva vahel, ta vahendab Maale vaimseid energiaid, muutes nähtamatu nähtavaks. Kuna vask juhib väga hästi energiaid, siis ta tugevdab ka kõikide kivide (eelkõige maa-elemendi kivid) energiaid, mis temaga seotud on. Ta õpetab iidseid tarkusi kuidas elada Maaga harmoonias ning kõige elavaga Maa peal. Vask julgustab ka eksperimenteerima ja avastama kõike uut.
Juba vanas Kreekas raviti vaskplaatide abil kasvajaid, liigese-ja mandlipõletikke ning nahahaigusi. Vask aitas ära hoida ka rahhiidi ja epilepsia tekkimist. Vasel on meie organismis oluline roll, ta aitab taastuda kahjustatud kudedel. Samuti toetab ta raua funktsiooni veres, et toota hemoglobiini ja punaseid vereliblesid. Vask tõstab elujõudu ning toetab organismi tervenemist.