Liitu uudiskirjaga

"Taevaste Poole"

kaelakee 'Taevaste Poole' - türkiis ja vask

Kaelakee "Taevaste Poole" - türkiis ja vask

 

"Siin on minu saladus. See on väga lihtne: ainult südamega näed hästi. Kõige tähtsam on silmale nähtamatu."
Antoine de Saint-Exupéry, “Väike Prints”

 

Minu jaoks sümboliseerib see kaelakee tasakaalu, harmooniat ja kaitset. Ta justkui kiirgab ürgset rahu…

Tuli, vesi, õhk, maa – need elemendid on meie elu aluseks. Ilma nendeta, poleks elu siin Maa peal. Seepärast on oluline, et kõik need neli elementi oleks meie elus esindatud ning et nad oleksid tasakaalus. See loob ka tasakaalu meis endis ning saame kindlalt oma teekonnal edasi liikuda. Nad justkui loovad meile kindla aluse, millelt saame liikuda Taevaste poole. Sellel kaelakeel on need neli elementi kujundatud sümbolitena ümber kaheksakanna. Koos nad toetavad kaheksakanna väge.

Kaheksakanda hoiti suures aus juba meie esivanemate poolt. Kuid seda sümbolit kasutasid juba sumerid. Tegemist on sümboliga, mis annab meile kaitse ning toob õnne. Kaheksakand kannab endas palju tähendusi: päike, allikas, põhjanael, koidu- ehk õnnetäht, neli ilmakaart jne. Minu jaoks on kaheksakand justkui värav – Taevavärav, läbi mille minnes saame lennata kõrgemale ja näha elu laiemas plaanis.
Ring on püha sümbol, mis tähistab jumalikku igavikulisust, tingimusteta ja piiritut armastust.

 

Türkiis

Türkiis on kristall, mis aitab leida terviklikkust ja tõde. Ta ühendab maa ja taeva, mees- ja naispooled. Türkiisil on ka rahustavad omadused, ta vähendab stressi ning toob rõõmsameelsust. See kristall õpetab kaastunde ja andestamise tarkust, sealhulgas ka enesele andestamist ning eneseaustust. Ta on abiks kasututest süütunnetest vabanemisel. Türkiis tuletab meile meelde, et kõik kogemused on meile vajalikud, ka eksimused on kõigest kogemused, mis aitavad meil õppida ning edasi minna. Selleks, et saavutada terviklikkust on meil vaja aktsepeerida elu kõiki külgi ning kogemusi.
Türkiis annab elujõudu, vähendab depressiooni ning tugevdab immuunsüsteemi. Ta suurendab vere hapnikusisaldust ja aitab organismil toitaineid omastada. Ta vaigistab valu, vähendab põletikke, tugevdab südant ja silmi.

 

Vask

Vask on juskui sild Maa ja Taeva vahel, ta vahendab Maale vaimseid energiaid, muutes nähtamatu nähtavaks. Kuna vask juhib väga hästi energiaid, siis ta tugevdab ka kõikide kivide (eelkõige maa-elemendi kivid) energiaid, mis temaga seotud on. Ta õpetab iidseid tarkusi kuidas elada Maaga harmoonias ning kõige elavaga Maa peal. Vask julgustab ka eksperimenteerima ja avastama kõike uut.
Juba vanas Kreekas raviti vaskplaatide abil kasvajaid, liigese-ja mandlipõletikke ning nahahaigusi. Vask aitas ära hoida ka rahhiidi ja epilepsia tekkimist. Vasel on meie organismis oluline roll, ta aitab taastuda kahjustatud kudedel. Samuti toetab ta raua funktsiooni veres, et toota hemoglobiini ja punaseid vereliblesid. Vask tõstab elujõudu ning toetab organismi tervenemist.