Liitu uudiskirjaga

"Kesköine Järv"

Kaelakee 'Kesköine Järv' - labradoriit, lapis lazuli ja hõbe (925)

Kaelakee "Kesköine Järv" - labradoriit, lapis lazuli ja hõbe (925)

 

Labradoriit

Eskimo legendi kohaselt leidis üks jalutav eskimo sõdalane Labradori (Kanadas) rannikult kivid, kuhu olid virmalised vangi jäänud. Tal õnnestus vabastada enamus valgusest oma võimsa odalöögiga. Osa virmalisi jäi siiski kividesse kinni ja seda värvidemängu näemegi labradori kristallides.
Labradoriit on väga müstiline kristall, ta äratab oma kandjas maagilisi võimeid. See poolvääriskivi moodustab aurasse kaitsekilbi, mis kaitseb ja tugevdab meis olevaid energiaid ning hoiab meist eemale “sissetungijad”. See kristall toimib ka väravana erinevate maailmade vahel - tegemist on suurepärase tööriistaga neile, kes töötavad vaimse maailmaga. Kandes labradoriiti kaelakeena, aitab ta hoida meid pidevalt teadlikuna erinevatest reaalsustest. Kandes teda sõrmes, aitab ta saata ja vastu võtta maagilisi impulsse. Kõrvarõngastena kandes aitab ta vastu võtta sõnumeid vaimsest maailmast. Labradoriit toob leevendust ärevushäiretele, depressioonile ja lootusetusele asendades need entusiasmi, enesekindluse ja inspiratsiooniga.
Labradoriit parandab silma- ja ajuhäireid, reguleerib ainevahetust ning alandab vererõhku. Veel on temast abi külmetuse, reuma ja podagra puhul. Kuid mis kõige tähtsam, ta näitab ära haiguse põhjuseks oleva mõttemustri.

 

Lapis Lazuli

Lapis lazuli on kuninglikkuse ja vaimsuse kivi. Ta aitab välja tuua meis igaühes peituva kuninga või kuninganna. Lapis lazuli aitab kaasa ka vaimsele arengule, ta vabastab meele vanadest mõttemallidest, hirmudest ja pingetest, luues parema ühenduse tunnete ja mõtete vahele. Lapis lazuli annab jõu unistuste täitumiseks. Samuti aitab ta tuua meelerahu, ausust, õiglust ja kaastunnet. Lapis lazuli on kristall, mis toob tõe esile ning aitab vastu võtta seda, mida see tõde õpetab.
Lapis lazuli aitab allasurutud vihast põhjustatud kurguvaevuste puhul, alandab palavikku ja vaigistab krampe ning valu. Ta vähendab turseid ja nahalööbeid ning on hea vererõhu alandaja.