Liitu uudiskirjaga

"Hõbedane Öö"

Sõrmus 'Hõbedane Öö' - kuukivi, ametüst ja hõbe (925)

Sõrmus "Hõbedane Öö": kuukivi, ametüst ja hõbe (925)

 

Kuukivi

Indias on kuukivi alati peetud armastajate kiviks ja seepärast on see alati olnud hinnatud kink abiellujatele. Kuukivi pidavat tooma abielusse harmooniat. Euroopas aga usuti, et kuukivi lepitab võõrdunud armastajad.
Kuukivi märksõnadeks on müstika, intuitsioon, läbinägelikkus ja eneseavastamine. Kuukivi on alati peetud naiseliku energia kandjaks, meestel aitab ta aktiveerida paremat ajupoolkera ja avastada oma naiselikku poolt ning seeläbi saada terviklikuks. Juba sajandeid on kuukivi kasutatud Kuu energiatega kontakti saamiseks. Kuu rütmid mängivad olulist rolli kõikide Maa elanike jaoks ning kuukivi aitab meil mõista elu tsüklilisust ja selle olulisust. Iga tsükliga, mis me läbime, kasvavad meie tarkus, arusaamad ja teadmised. Tänu kuukivile kasvavad meie psüühilised võimed ning areneb intuitsioon. Lisaks on kuukivil rahustav mõju, ta vabastab viha ning aitab näha probleemide taga olevat põhjust.
Kuukivi parandab unetust ja seedimist, korrastab menstruatsioonitsüklit ning on abiks rasestumisel. See on suurepärane kivi sünnituse ja imetamise ajaks.

 

Ametüst

Ametüst on transformatsiooni, vaimse kaitse ja puhastuse kivi. Seda kasutatakse halbadest harjumustest vabanemisel kuna tal on puhastav mõju ning ta aitab leida tasakaalu ning mõõdukust. Ametüst on abiks näiteks alkoholismist vabanemisel, samuti suitsetamisest, narkootikumidest, liigsöömisest jne vabanemisel. Samuti toetab ametüst reisimist ning tänu sellele on hea hoida teda autos, kus ta aitab jõuda reisijal ohutult sihtkohta. Ametüst kõrvaldab hirmud muutuste ees ja aitab suhtuda tulevikku rahulikult. Eriti kasulik on ametüst lastele, kes oma negatiivseid emotsioone viha-ja raevupursetena väljendavad, sest ametüstil on rahustav ning tasakaalustav toime. Samuti leevendab ta kurbust ja leina ning aitab leppida kaotusega.
Kuna ametüst on tugeva puhastava toimega, siis kasutatakse teda geopaatilise stressi (nt. veesooned, elektriliinid jne.) ja negatiivsete keskkonnaenergiate blokeerimiseks.
Ametüst leevendab valu, peavalusid, vähendab turseid ja vigastusi. Ta tervendab kopse, hingamisteid, nahka ning seedekulglat.
 

Hõbe

Hõbe kannab endas Jumalanna energiat. Teda iseloomustavad märksõnad on veel – Kuu, öö, saladuslikkus, müstika, naiselikkus. On öeldud, et hõbe on hinge peegliks. Ta võimaldab minna sügavale endasse ning avastada enda sügavaimaid aardeid. Ta juhib väga hästi energiat ning tänu sellele sobib ta väga hästi enamuse poolvääriskividega.
Hõbedal on väga tugevad antibakteriaalsed omadused ning seetõttu on ta suureks abiliseks immuunsüsteemile, et võidelda viiruste ja põletike vastu. Hõbe aitab ka organismil vabaneda liigsest kuumusest. Ta on suureks abiks neile naistele, kel on hormonaalsed häired.