Liitu uudiskirjaga

"Taevavärav"

Ripats 'Taevavärav' - ametüst ja hõbe (925)

 

Ripats "Taevavärav": ametüst ja hõbe (925)

Seda ripatsit saab kanda nii kotile kui ka teksadele kinnitades.

 

Olgu sul Kotka tiibade tugevus

Usk ja Julgus

Et lennata uutesse kõrgustesse

Ja Universumi tarkus

Mis kannab sind sinna

 

Ripats, mida vaatate, on valmistatud kahel eesmärgil – ühelt poolt on ta justkui kaitsev kilp, mis hoiab teid kõige negatiivse ja mittevajaliku eest. Teiselt poolt aga aitab ta meeles pidada, et maailm, milles elame, ei piirdu ainult silmaga nähtavaga. Vaadates maailma justkui kotka silmadega, näeme kaugemale oma igapäevastest probleemidest ja muredest.

 

Selles ripatsis kasutasin alljärgnevaid sümboleid:

Kaheksakanda hoiti suures aus juba meie esivanemate poolt. Kuid seda sümbolit kasutasid juba sumerid. Tegemist on sümboliga, mis annab meile kaitse ning toob õnne. Kaheksakand kannab endas palju tähendusi: päike, allikas, põhjanael, koidu- ehk õnnetäht, neli ilmakaart jne. Minu jaoks on kaheksakand justkui värav – Taevavärav, läbi mille minnes saame lennata kõrgemale ja näha elu laiemas plaanis.

Ring on püha sümbol, mis tähistab jumalikku igavikulisust, tingimusteta ja piiritut armastust.

Kaks ristuvat silma (ümber kivi), mis kokku moodustavad kõikenägeva kaitse-silma. Silma-kuju ehk vesica piscis on sümbol, läbi mille loodi Valgus siia ilma. See on kõige alguse sümbol, mis tekib nais- ja meespoole ühinemisel.

Neli kotkast lendavad ümber kaheksakanna. Kotkas on lind, kes suudab lennata kõrgemale kui ükski teine lind ja seepärast on teda peetud jumala sõnumitoojaks. Ta kannab endas julgust, tarkust ja osavust. Temas on nii Maa kui Taeva tarkus – Maa on tema keha toitjaks ning Taevas hinge toitjaks.

 

Ametüst

Ametüst on transformatsiooni, vaimse kaitse ja puhastuse kivi. Seda kasutatakse halbadest harjumustest vabanemisel kuna tal on puhastav mõju ning ta aitab leida tasakaalu ning mõõdukust. Samuti toetab ametüst reisimist ning ta aitab jõuda reisijal ohutult sihtkohta. Ametüst kõrvaldab hirmud muutuste ees ja aitab suhtuda tulevikku rahulikult. Tal on rahustav ja tasakaalustav toime. Samuti aitab ta leevendada kurbust ja leina ning aitab leppida kaotusega.
Ametüst leevendab valu, peavalusid, vähendab turseid ja vigastusi. Ta tervendab kopse, hingamisteid, nahka ning seedekulglat.